[PL] Humaniści potrzebni od zaraz: rozmowa

Takie mam marzenie: przeglądam ogłoszenia o pracę w sektorze IT i widzę, że co drugie ogłoszenie to oferta pracy dla osób z wykształceniem humanistycznym. Czy to w ogóle możliwe? Jak najbardziej!

Dojrzeliśmy i zaczynamy zdawać sobie sprawę z tego, że technologie potrzebują nie tylko umysłów ścisłych, by się rozwijać. Oprogramowanie nie jest kierowane już tylko i wyłącznie do specjalistów. Odbiorcami aplikacji są osoby, dla których komputer jest nadal zagadką. Potrzebny jest ktoś, kto pomoże zbudować most między tymi dwoma światami.

Dlatego bardzo się ucieszyłam, gdy pewnego jesiennego wieczoru dostałam wiadomość, w której Kamila Paradowska z Dobrej Treści zaprosiła mnie do rozmowy. Tematem, który miałyśmy poruszyć, było projektowanie treści, czyli tak zwany i obco brzmiący UX writing. Na szczęście nie skupiłyśmy się tylko i wyłącznie na tym zagadnieniu. Poruszyłyśmy również kwestie związane z możliwościami, jakie niesie zawód projektanta treści.

Jeśli jesteś ciekaw naszej rozmowy, wejdź na stronę Dobrej Treści i nas posłuchaj. Może projektant treści to zawód właśnie dla Ciebie!